• FCF

Vaření všeobecně.

- Jak si ušetřit čas a zefektivnit vaření všeobecně ?

-Připadá vám, že jste furt v kuchyni a to každý den?

To jsou otázky které si jistě pokládáte častokrát, ale teď jak na to, aby vás to bavilo a zároveň jste byli hotoví raz dva.

V první řadě důležitá věc a to je velká lednička a mrazák ( :D ano taky se směji, ale je to tak), musíte se naučit nakupovat suroviny dopředu (ty které jdou pochopitelně, suroviny rychle se kazící se musí obměňovat častěji ! Další důležitý bod jsou misky, spousta misek, různé velikosti, je jedno jaké budou, jde o to je využívat a to stále, znáte krabičkové diety? Tak ty fungují stejně, vše je nakrabičkováno, akorát s tím rozdílem, že si to musíte nachystat sami. Teď co do těch krabiček? Záleží jaké máte dny, záleží na tom zda máte jídlo kde ohřát nebo ne atd atd, říct si všechny faktory a podle toho chystat jídlo. Jídla, které chystat ze dne na den (večer nebo brzo ráno) např. vajíčka / vločky.

Jak zařadit zeleninu a ovoce do každodenní stravy? Do menších krabiček si ke každému jídlu nakrájejte třeba okurky, rajče, pomeranč apod. (záleží na sestavě jídelníčku).

Velkou část tvoří příprava masa, nemusíte se ládovat jen kuřecím, dopřejte si hovězí (např. mleté, dejte dvě balení hovězího do papiňáku nebo na pánev a poté naporcujte do misek, přidejte rýži (nejlepší investice rýžovar ! ) a máte jídlo na pár dní ! Pokud ho budete správně skladovat máte i tři dny o jídlo postaráno. ), kuřecí - nemusíte opět vařit furt dokola prsa prsa, vyzkoušejte stehna, nebo si upečte celé kuře, možností je spousta, někdy přidej sušenou papriku, někdy jen osol nebo přidej zeleninu nebo brambory pod maso, improvizuj, buď kreativní, nedivím se, že vás nebaví vařit, když jediné co vidíš v kuchyni je rýže a prsa. Další skvělá volba je ryba, k ni přidej dušenou zeleninu trochu rýže a hned je to barvitější.

Když si opravdu vaření rozvrhneš tak aby jsi vše časově stíhal, měl promyšlené kam pak si to jídlo sebou vezmeš atd. tak věř, že kuchyně nebude místo, kde budeš trávit většinu času, ale jen vyndáš připravené jídlo a máš po starostech.

Doufám, že tento krátký úvod ti dal aspoň něco a pokud bys chtěl pomoct s jídlem ještě o krapek víc, neboj se nám napsat, případě lze možnost dohodnout se přímo na jídelníčku, kde ten popis co a jak jíst je detailnější a přesnější.


S pozdravem FCF27 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše